1 березня 2014 року група людей, зокрема Андрій Сливинський, директор з медіа-інвестицій StarLightMedia Group, Ганна Сандалова, колишній PR-директор Danone, Ганна Майборода, приватний підприємець, координатор групи всеукраїнського об'єднання «Патріот», які хотіли допомогти військовим із Криму, організували ініціативу «Підтримай армію України». Спочатку доставляли каски та бронежилети, потім допомагали діставатися кордону з Україною сім'ям військових. Загалом волонтери перевезли 1800 людей.
Після початку АТО на Донбасі ініціатива вирішила допомагати військовим, які перебувають у зоні активних дій. Ця волонтерська група у рамках роботи громадської організації «Патріот» планує реалізувати програму реабілітації та відпочинку воїнів, які беруть участь в АТО. У групах на facebook волонтери зібрали майже 2 млн. гривень. Крім того, активісти з групою волонтерів закуповують усе необхідне для українських військових, які перебувають у зоні АТО.
Один із напрямків роботи волонтерів — удосконалення зброї. Наприклад, прицілів гвинтівок, які працюють лише на російських акумуляторах. Старі елементи живлення вже вийшли з ладу, а нові купити неможливо, тож волонтери вигадали спосіб, як переробити конструкцію прицілів під китайські батареї. Крім цього, раціоналізатори розробили рішення, що дозволяє продовжити термін роботи елементів живлення з 24-х до 1500 годин. Розробки вже передали до Міністерства оборони.
За словами волонтера Ганни Майбороди, завдяки волонтерам багато з приладів увійшли до переліку обмундирування армії.
Вона розповідає, що на початок АТО Міністерство оборони було закритим відомством. На сьогодні вона стала більш відкритою і налагодила двосторонній діалог із волонтерами.
"По суті волонтери розпочали реформу армії, бо спочатку дечого не було в переліку обмундирування армії, того, що почали постачати волонтери військовим. Не було коштів, які б забезпечували безпеку, що покращували якість ведення бою - це прилади нічного бачення, безпілотники та інше". Це почали привозити волонтери", – каже Майборода.
Після закінчення ініціатива не має наміру припиняти свою роботу. Активісти мають намір брати участь у реформуванні Міністерства оборони.
У червні 2014 року Міністерство оборони України разом із всеукраїнським об'єднанням «Патріот» та благодійним фондом «Підтримай армію України» створили Центр координації оперативної допомоги армії та гарячу лінію допомоги. Інформаційно-координаційний центр було створено з метою систематизації всієї інформації щодо потреб військовослужбовців, визначення пріоритетних напрямів допомоги та координації роботи волонтерських організацій по всій Україні.
Комітет з медицини Анни Майбороди працював над створенням аптечки для бійців АТО.
У січні у товаристві українських волонтерів, які донедавна працювали спільно та звозили до АТО з різних регіонів ліки, намітився розкол. Волонтери Роман Донік та Дана Ярова в соціальній мережі написали, що виходять з Асоціації народних волонтерів (АНВУ), тому що всупереч їх вирішенню та думці їхніх соратників, в аптечку дозволили класти морфін та джгути есмарха, які не визнані придатними в країнах НАТО.
Проте голова Медичного комітету Ганна Майборода ухвалила рішення нібито від імені всіх волонтерів і затвердила морфін серед коштів, що може зберігатися у звичайній аптечці.
27.01.2015