Астарта-Київ — вертикально інтегрований український агропромисловий холдинг. Виробляє продовольчі товари з орієнтацією на глобальні ринки.
Компанія заснована у березні 1993 року Віктором Іванчиком, який з того часу залишається СЕО компанії.
Основна діяльність сконцентрована у рослинництві, цукровій промисловості, молочному та м'ясному тваринництві, сфері переробки сої, зерновій логістиці, біоенергетиці.
З 2006 року акції Astarta Holding N.V. розміщені на Варшавській фондовій біржі. У жовтні 2022 року компанія завершила процес транскордонної міграції і продовжила розміщення акцій на Варшавській фондовій біржі як Astarta Holding PLC (тікер AST).
Мажоритарні акціонери Астарти — Віктор Іванчик та Fairfax. Серед інших акціонерів — інституційні європейські й американські інвестори.
У 2008 році компанія однією з перших в Україні приєдналася до мережі Глобального договору ООН.
Компанія має наступні основні напрями діяльності.
Рослинництво. В операційному управлінні компанії перебуває 220 тис. га земель сільськогосподарського призначення у семи областях. Стратегічні культури — цукровий буряк, соя, пшениця, кукурудза, соняшник, ріпак. Щороку компанія виробляє близько 1 млн тонн зернових та олійних культур. Частину олійних культур компанія переробляє на власному переробному заводі в Україні, а решту продає.
Компанія має мережу власних елеваторних комплексів загальною потужністю одночасного зберігання понад 560 тис. тонн.
Виробництво цукру. Цукрові заводи компанії розташовані у Полтавській, Вінницькій та Хмельницькій областях. Впродовж останніх років річне виробництво цукру компанії становить 250—500 тис. тонн. Заводи компанії також можуть виробляти цукор з тростинного цукру-сирцю. Продукція реалізується на внутрішньому та європейському ринках.
Переробка сої. Соя переробляється на Глобинському переробному заводі компанії, річна виробнича потужність становить 230 тис. тонн. Продукція реалізується на внутрішньому ринку та експортується до країн ЄС, Близького і Далекого Сходу.
Молочне та м'ясне тваринництво. Астарта — найбільший виробник промислового молока в Україні. Щорічне виробництво становить понад 100 тис. тонн молока та 2600 тонн м'яса. Загальне поголів'я великої рогатої худоби становить майже 30 тис. голів.
Альтернативна енергетика. Холдинг володіє біоенергетичним комплексом потужністю понад 50 млн м3 біогазу на рік. Біогаз виробляється з органічних залишків переробки цукрових буряків.
Астарта активно співпрацює з провідними світовими фінансовими інституціями: Європейським банком реконструкції та розвитку, Міжнародною фінансовою корпорацією (IFC), Європейським інвестиційним банком, Голландським банком розвитку FMO, Німецьким банком розвитку DEG.
1993 — 2 березня Віктор Іванчик заснував компанію Астарта-Київ.
1994 — 29 квітня укладений знаковий для компанії контракт № 1 постачання енергоносіїв на цукрові заводи України в обмін на цукор.
1997 — створена перша агрофірма «Пустовійтове» у Полтавській області. Компанія починає займатися агровиробництвом.
1999 — Астарта стала акціонером Яреськівського цукрового заводу і починає займатися виробництвом цукру.
2003—2005 — до складу компанії входять Жданівський, Кобеляцький, Веселоподільський та Глобинський цукрові заводи.
2006 — 24 травня створена холдингова компанія Astarta Holding N.V. згідно із законодавством Королівства Нідерланди.
17 серпня проведено первинне розміщення акцій компанії Astarta Holding N.V. на Варшавській фондовій біржі. Залучені завдяки IPO кошти були інвестовані у розвиток цукрового виробництва, вдосконалення агротехнологій та модернізацію тваринництва.
2008 — Астарта починає свою діяльність у Хмельницькій області, придбавши Наркевицький цукровий завод.
2010 — компанія починає реалізацію масштабної інвестиційної програми з будівництва елеваторної інфраструктури, що є новим видом діяльності для агропромхолдингу. Збудовані та введені в експлуатацію Війтовецький елеватор у Хмельницькій області та Хмільницький елеватор у Вінницькій області.
2011 — компанія будує новий молочнотоварний комплекс на 1300 голів ВРХ у Полтавській області.
2012 — Астарта відкриває новозбудований нетельний комплекс у Полтавській області, розрахований на утримання до 5 000 голів молодняка.
2014 — введений в експлуатацію Глобинський переробний завод (переробка сої на високопротеїновий шрот та соєву олію).
2017 — Астарта створює in-house IT-компанію AgriChain, яка з 2018 року починає розробку єдиної цифрової системи управління агробізнесом.
2018—2019 — компанія продовжує масштабну інвестиційну програму з будівництва елеваторної інфраструктури — будує і вводить в експлуатацію ще чотири елеватори у Полтавській області: Скороходівський, Лутовинівський, Семенівський та Яреськівський елеватори. Компанія також придбала 200 нових бункерів-зерновозів.
2020 — компанія отримала сертифікат органічного виробництва.
2021 — Астарта вперше у своїй історії виплатила дивіденди, 50 євроцентів за 1 акцію.
2022 — у березні Астарта та благодійний фонд "Повір у себе" створили гуманітарну платформу "Спільна допомога Україні" для допомоги українським військовим і цивільним, які постраждали від російської агресії в Україні.
У жовтні компанія завершила процес транскордонної міграції, внаслідок чого корпоративне місцезнаходження компанії було перенесено з Амстердаму (Нідерланди) до Нікосії (Кіпр) і компанія почала здійснювати свою діяльність під назвою Astarta Holding PLC.
16.03.2024