ГоловнаЕкономікаДержава

Приватизація обленерго з RAB-тарифом принесе в бюджет до 22 млрд гривень, - заступник голови ФДМ

Продаж держпакетів акцій обленерго планується на 2018 рік.

Приватизація обленерго з RAB-тарифом принесе в бюджет до 22 млрд гривень, - заступник голови ФДМ
Фото: ФГИ

Запланований на 2018 рік продаж держпакетів акцій обленерго може принести до державного бюджету близько 20-22 млрд гривень за умови впровадження стимулюючого тарифоутворення (RAB-регулювання). Про це в інтерв'ю 112.ua заявив заступник голови Фонду держмайна (ФДМ) Юрій Нікітін, пише РБК-Україна.

"Ми зараз готуємо проект відповідного розпорядження уряду (про продаж обленерго, - ред.), погоджуємо з міністерствами. Загалом продаж держпакетів акцій обленерго ми запланували на наступний рік (2018) – десь серпень-жовтень. Це план, який ми вже написали. До речі, на прохання Мінфіну, який просив нас знайти кошти. Ми порахували: якщо шість обленерго продамо наступного року і "Центренерго", за умови, що таки будуть введені RAB-тарифи, зможемо отримати від їх приватизації десь 20-22 млрд грн", - зазначив чиновник. 

За його словами, як і до продажу "Центренерго"  (державна генеруюча компанія, – ред.), у випадку з обленерго ФДМ планує залучити радника. Відповідаючи на запитання про ймовірність швидкого затвердження урядом системи стимулюючого тарифоутворення (RAB-регулювання), Нікітін зазначив, що методологія вже прийнята і залишилося тільки визначити терміни впровадження. "Чи то з 1 листопада нинішнього року, чи то з 1 січня або 1 квітня наступного року. Але ми вже вважаємо вартість пакетів обленерго, з умовою, що будуть діяти RAB-тарифи. Якщо їх вартість (держпакетів обленерго) минулого року оцінювалася десь у 4,5 млрд грн, то введення RAB-тарифів дає підвищення ціни в 3-3,5 разу", - додав він. Як відомо, RAB-регулювання (Regulatory Asset Base) – це система довгострокового тарифоутворення. Вона широко застосовується в Європі вже більш ніж 20 років. Основною метою RAB-регулювання є залучення інвестицій у розвиток і модернізацію електромереж. Раніше в інтерв'ю "Енергореформі" екс-член НКРЕКП Володимир Євдокимов заявив, що RAB-регулювання може запрацювати вже з 1 січня 2018 року, оскільки такі тарифи, як правило, встановлюються на розрахунковий рік, тобто з 1 січня до 31 грудня. Впровадження RAB-регулювання передбачено Угодою про асоціацію України з ЄС у частині імплементації Директиви 2009/72/ЄС, а також Енергетичною стратегією України до 2035 р.

Повний текст читайте тут: https://www.rbc.ua/rus/news/privatizatsiya-oblenergo-rab-tarifom-prineset-1505132297.html

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram