ГоловнаЕкономікаБізнес

МВС відновило розслідування проти банку Олександра Януковича

Міліція просить потерпілих подавати заяви

МВС відновило розслідування проти банку Олександра Януковича
Фото: domnaydem.com

МВС відновило розслідування кримінальної справи у зв'язку з передачею Всеукраїнському банку розвитку (ВБР) сина екс-президента Олександра Януковича "зарплатних проектів" державних установ.

Про  припинення розслідування проти ВБР напередодні повідомив керівник Центру протидії корупції Віталій Шабунін.

МВС відкрило кримінальне провадження за епізодом про примус співробітників державних установ переходити на обслуговування у ВБР 13.03.2014 року після звернення кількох народних депутатів. Досудове розслідування проводив слідчий відділ Шевченківського районного управління міліції в Києві.

"Під час досудового розслідування слідство не отримало жодної заяви потерпілого про примус його перейти на обслуговування у ВБР. Оскільки кримінальне провадження за статтею 364 КК України можна проводити тільки на підставі заяви потерпілого, слідчий слідчого відділу Шевченківського РУ МВСУ Тимонькін О.В. прийняв первинне рішення закрити це провадження", - повідомляє сайт МВС.

Однак міністерство додає, що Головне слідче управлінням МВС зажадало матеріалів кримінального провадження та відновило його, а проти співробітників слідчого управління Шевченківського РУ МВС проводять службову перевірку. МВС звернулося до Генпрокуратури з проханням дати правову оцінку діяльності співробітників слідчого відділу Шевченківського РУ МВС.

"МВС України звертається до всіх співробітників державних органів, які протягом 2012-2013 рр переводили свої зарплатні рахунки на обслуговування в ПАТ "Всеукраїнський Банк Розвитку" під примусом або отримуючи погрози з боку співробітників банку чи своїх керівників, з проханням повідомити про це в Головне слідче управління МВС України", - додали в міністерстві.

Повідомляють також, що в окреме провадження виділено справу за підозрою у вчиненні кримінального правопорушення ТОВ "Донбаський Розрахунково-фінансовий центр", яку розслідує Донецька обласна прокуратура (зараз дислокована в Сєвєродонецьку).

Нагадаємо, постановою НБУ від 27 листопада ВБР визнали неплатоспроможним, у банку на три місяці введено тимчасову адміністрацію. Єдиним акціонером і бенефіціарним власником банку є Олександр Янукович.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram