ГоловнаПолітика
Спецтема
Выборы в Киеве

З червня Черновецький обійматиме посау мера незаконно, - Кличко

Каденція столичного мера Леоніда Черновецького минає 3 червня.

З червня Черновецький обійматиме посау мера незаконно, - Кличко
Фото: http://kyiv.klichko.org

Фракція "УДАР" у Київраді звернулася до депутатів ВР з вимогою призначити дату виборів Київського міського голови.

Про це заявив глава фракції "УДАР" у Київраді Віталій Кличко.

"Рівно 4 роки тому в Києві відбулися позачергові вибори Київського міського голови і депутатів Київради. Відповідно до ч. 2 ст. 141 Конституції України в редакції на час проведення позачергових виборів, Київського міського голову обирали терміном на 4 роки", - заявив Кличко на сесії.

Віталій Кличко пояснив, що чергові вибори Київського міського голови і депутатів Київради мали оголосити 31 жовтня 2010 року. "Так як вибори 2008 року були позачерговими, але 2010 року Київ був незаконно вилучений з виборчого процесу", - зазначив глава фракції.

Кличко заявляє, що Черновецький вступив на посаду 3 червня 2008 року, отже, саме з цього дня 2012 року згідно з законом "Про місцеве самоврядування в Україні" він є не легітимним і не має законних підстав виконувати свої повноваження.

"За звичайною практикою, чергові вибори призначаються за 60 днів до дня закінчення повноважень міського голови. Але Верховна Рада України сьогодні свідомо не ухвалює такого рішення, чим демонструє неповагу до киян і руйнує місцеве самоврядування в столиці", - критикує депутат.

Як повідомляли раніше, 23 травня парламентський комітет з питань державного будівництва та місцевого самоврядування повинен був визначитися з датою виборів в Києві. Але члени комітету не дійшли до жодного рішення і вирішили рекомендувати парламенту обговорити це питання на рівні президії Верховної Ради і лідерів депутатських фракцій.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram