Хідірян Мисак Оганесович

Президент агрохолдингу A.G.R. Group, глава наглядової ради. Фінансист і меценат

Хідірян Мисак Оганесович

Народився 16 січня 1982 року, смт. Шаумянівськ Шаумянівський район Азербайджанської РСР.

Батько - Хідірян Оганес, головний архітектор Шаумянівського райвиконкому.

Мати - Хідірян Амалія, завідувачка районним архівом. Брати Хідірян Самвел і Хідірян Арсен.

Освіта

У 2002 р. отримав диплом російського Міжнародного інституту економіки і права (МІЕП), бакалавр юриспруденції.

У 2004 р. закінчив Тюменський державний нафтогазовий університет, магістр.

У 2009 р. випустився з Київського університету ринкових відносин, магістр банківської справи.

У 2018 р. закінчив Дніпропетровський державний аграрно-економічний університет (магістр, фінанси, банківська справа і страхування).

Кар'єра

2004-2016 рр. - підприємець, юристконсультант, фінансист. Обіймав ключові позиції в ТОВ "Укрпромбанк", ПрАТ «АКТАБАНК», ПрАТ «ФІНЕКСБАНК», адвокатському об'єднанні «Юридична фірма« Вокс Легум» та на інших приватних підприємствах.

У 2013 р. почав інвестувати в аграрну галузь, купивши невелике господарство на Полтавщині. Став власником і засновником A.G.R. Group (спеціалізація - рослинництво, молочне тваринництво і елеваторний бізнес).

Основний актив

У 2013-2017 рр. розширив земельний банк A.G.R. Group майже до 29 тис. га. У той період активи підприємства було розділено на чотири кластери: "Бровари" (5,2 тис. га, розташований у Київській області), "Лохвиця" (12,6 тис. га у Полтавській і Чернігівських областях), "Гребінка" (5,1 тис. га, Полтавська область) і "Чернігів" (5,9 тис. га у Чернігівській і Сумській областях).

У 2017 р. створив аграрний холдинг AGR INVEST HOLDING LTD.

У 2018 р. вперше увійшов до рейтингу ТОП-100 латифундистів України.

У 2020 р. у кластерах «Бровари» та «Гребінка» запровадив систему точного землеробства, збільшивши площу обробки земель на 10%, виробку — на чверть.

У 2020 р. інвестував $ 17 млн у будівництво елеваторного комплексу у м. Середина-Буда Сумської області. Потужність першої черги проекту — 112 тис. т. одночасного зберігання і 3 тис. т./добу приймання та відвантаження.

За підсумками 2020 р. підтверджений аудитом дохід A.G.R. Group склав $47,3 млн, чистий прибуток — $10,5 млн.

 

Елеваторний комплекс, який побудували Мисак Хідірян і A.G.R. Group
Елеваторний комплекс, який побудували Мисак Хідірян і A.G.R. Group

На початку квітня 2021 р. агрохолдинг A.G.R. Group придбав два підприємства AG MANAGEMENT GROUP LLC в Херсонській області. З покупкою ДП «Альфа-Фарм» і ДП «Євразія-Агро» земельний банк Хідірян збільшився до 32 тис. га (в т.ч. 2 тис. га під штучним зрошенням), кількість кластерів зросла до п'яти. У A.G.R. Group прагнуть до балансу меліорованих до не меліорованих земель у всіх кластерах холдингу — 70% і 30% відповідно.

До 2021 р., в рамках діджиталізації виробничих процесів, на підприємствах A.G.R. Group автоматизовано управління земельними активами, робота вагових пунктів і заправних комплексів; налагоджена Bluetooth-ідентифікація причіпних агрегатів, збираються дані з датчиків рівня палива і CAN-шини; впроваджена цифровий тендерний майданчик для закупівель від 100 тис. грн тощо.

Також до 2021 р. парк сільгосптехніки A.G.R. Group був оновлений практично на 100%. Всього придбано 30 вантажних автомобілів, 19 комбайнів, 55 тракторів, 31 жатка, 24 сівалки провідних торгових марок.

За підсумками 2020/2021 маркетингового року показники врожайності кукурудзи та сої в A.G.R. Group вище середніх по Україні (7,8 т. / га і 2,7 т. / га відповідно).

Влітку 2021 р. агрохолдинг A.G.R. GROUP отримавновий позитивний незалежний аудиторський висновок про консолідовану фінансову звітність за 2020 р. Його надала компанія KPMG, що входить в глобальну "велику четвірку" фірм, що надають аудиторські та консалтингові послуги. Консолідована фінансова звітність агрохолдингу підтверджена з 2016 р.

Станом на кінець серпня 2021 р. агрохолдинг A.G.R. Group об'єднав 20 сільгосппідприємств в 5 областях України. Штат - понад 700 осіб.

Правила бізнесу

Всі зароблені холдингом A.G.R. Group кошти інвестуються в його подальший розвиток. Цієї стратегії Місак Хідірян дотримується впродовж усього періоду розвитку бізнесу, починаючи з придбання першої компанії і до сьогодні.

Сучасна техніка на полях A.G.R. Group
Сучасна техніка на полях A.G.R. Group

Холдинг — це дитина. Завдання бізнесмена — передавати накопичені знання та спостерігати за діяльністю підприємства, отримуючи заявлений результат від уповноважених фахівців. Якщо підходити до бізнесу філософськи, то ніхто не вічний. Мета Хідіряна — створити компанію, яка розвивається автономно і не потребує постійної і безпосередньої участі власника в бізнес-процесах.

Вибір напрямку в агробізнесі повинна диктувати ринкова кон'юнктура. У пріоритеті — простота сівозміни та стабільний попит на основні культури: кукурудзу, сою, соняшник (трійка лідерів за обсягом міжнародного трейда).

Через прозоре ціноутворення робота з сировинною продукцією дозволяє максимально точно спрогнозувати дохід від її продажу. Культури, що вирощуються підприємствами холдингу, котируються на біржі, тобто їх ціна може бути легко визначена в будь-який момент продажу. Хідірян вважає, що при сформованих ринкових умовах сировина ліквідніше за готову продукцію.

Перевалка і зберігання с/г культур — це те, без чого неможливо зберегти урожай. Хідірян впевнений, що власні елеваторні потужності дозволяють істотно зменшити витрати на доопрацювання і зберігання с/г продукції. Крім того, наразі в A.G.R. Group точно знають, що можуть прийняти весь свій урожай в стислі терміни і підготувати його до транспортування, гарантуючи партнерам своєчасне виконання контракту.

Економічно вигідніше купувати вже побудовані елеватори з готовою інфраструктурою та інвестувати в модернізацію та будівництво нових потужностей одночасного зберігання, ніж починати будувати з нуля.

Хідірян хоче бути готовим до будь-яких змін, тестує та впроваджує нові технології. Щороку фахівці A.G.R. Group апробовують інновації на невеликих земельних ділянках, роблять комплексний аналіз ефективності їх використання та необхідності подальшого впровадження. Своєю головною метою агроінвестор називає підвищення врожайності та підтримання родючості і здоров'я грунтів.

Розуміти і приймати ризики, пов'язані зі змінами клімату, і диверсифікувати їх. Розширення земельного банку завдяки меліорованим наділам в Херсонській області — відповідь підприємця на кліматичний виклик, пошук способу досягнення більш стійкого розвитку холдингу, адаптація до існуючих кліматичних умов.

Попри те, що традиційне землеробство є менш витратним у порівнянні із зрошувальним, впровадження програми меліорації на землях кластерів — одне з пріоритетних завдань Хідіряна. Він вважає, що висока залежність від погодних умов позбавляє підприємство доходів.

Орієнтується на збільшення земельного банку до 100 тис. га. Плани розширюватися в регіонах присутності, у т.ч. Сумській області, де розташований елеватор A.G.R. Group.

Благодійність

На згадку про покійного Оганеса Хідіряна членами його сім'ї був заснований Благодійний фонд ім. Хідірян Оганеса Місаковіча. Головним опікуном і спонсором фонду є Місак Хідірян.

Один з основних проектів Фонду ім. ХОМ — фінансування будівництва храму в Пирятинському районі Полтавської області. За 5 років на будівництво культової споруди виділено понад 47 млн грн.

Крім того, Благодійний фонд системно підтримує медичні та інші державні установи. Зокрема, матеріальну допомогу отримали: Пирятинська центральна районна лікарня, Середино-Будська районна лікарня, Новгород-Сіверська центральна районна лікарня, Семенівський районний центр первинної медико-санітарної допомоги, Лохвицька центральна районна лікарня, Лучанського лікарня і освітня школа, дитячий сад «Дюймовочка» села Прихідьки Дейманівський сільської ради, соціально-мистецький дитячий клуб «Княжа скарбниця» міста Новгород-Сіверський, Гребінківська центральна районна лікарня, Пирятинська школа мистецтв, дитячий садок «Ромашка» села Дейманівка і Дейманівський загальноосвітня школа Пирятинського району Полтавської області, Черешенська спеціалізована школа-інтернат I-III ступенів з поглибленим вивченням окремих предметів та курсів, Чернігівської області та Центр захисту дітей «Наші діти».

Також Фонд ім. ХОМ надає матеріальну допомогу співробітникам холдингу, виділяються кошти на лікування дітей.

Станом на кінець серпня 2021 р. впродовж поточного року фондом зібрано 567 000 грн, з моменту заснування — 49 417 107 грн.

Родина

Дружина — Хідірян Тамара (народилася в 1983 р.). Співзасновниця Благодійного фонду ім. Хідірян Оганеса Місаковіча. Сім'я виховує чотирьох дітей.

На правах реклами.