​Вашадзе Георгій

Грузинський політик і державний діяч

​Вашадзе Георгій

Місце народження

Народився 8 липня 1981 року.

Освіта

Освітня база включає Гарвардську школу бізнесу, два ступені в галузі державного управління (Грузинський технічний університет) та юридичну освіту в Тбіліському державному університеті.

Має видатний послужний список в ініціації, плануванні та управлінні фундаментальними реформами. З 2005 року він брав активну участь у програмах Міністерства юстиції Грузії й успішно реалізував ряд проектів.

Проекти

Ініціював і запровадив введення біометричних паспортів, посвідчень особи, цифровий підпис, особистий портал my.gov.ge, розвиток Єдиного демографічного реєстру, візуального розпізнавання, прискорення послуг, віддалені сервіси (онлайн, зателефонуйте з дому), проект «Дитячі книги» та інші. Всі ці програми та проекти мали вирішальне значення для поліпшення якості послуг, а також ефективної ліквідації корупції та підвищення міжнародного авторитету Грузії.

Будучи заступником Міністра юстиції, курував створення Громадського сервісного центру (2011). Концепція ґрунтувалася на принципі «Все в одному місці». Проект Громадських сервісних центрів був визнаний найуспішнішою реформою Грузії 2011 року. За останні роки Грузія вийшла на передові місця в рейтингах Світового банку, Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) і Transparency International (TI).

Є кілька видатних ініціатив Георгія Вашадзе, які були або зараз успішно реалізуються. Проект "Електронна охорона здоров'я" (2011) спрямований на розробку системи, яка сприяла б простому та зручному наданню послуг охорони здоров'я. Проект «eLocal управління» (2011), спрямований на розробку рішення, яке б пілотувало електронну систему управління в органах місцевого самоврядування. Метою програми «Сільський Будинок» (2012) була розробка рішення, яке сприяло б простому та зручному наданню послуг з охорони здоров'я.

Антикорупційні реформи в Україні (2014 — теперішній час)

У межах діяльності Фонду інновацій та розвитку Георгій Вашадзе бере активну участь в антикорупційних реформах, які відбуваються в Україні. Загальною метою реформ є підтримка розвитку України як громадянино-орієнтованої, демократичної та незалежної країни, інтегрованої в Європейський Союз. Цілі наступні: модернізація державних послуг, розвиток системи електронних тендерів, створення модельних відділів по боротьбі з корупцією у правоохоронних органах, а також модернізація податкових служб. Один із проектів, направлених на розвиток державних смарт-послуг в Україні, був схвалений та вступив у початкову фазу реалізації. У результаті буде створена модель Державного центру надання послуг, на основі грузинської передової практики.

Державні центри надання послуг (2011)

Концепція обслуговування Державних центрів з надання послуг заснована на принципі «Усе в одному місці». Проект направлений на розвиток державних смарт-послуг у Грузії. Це передбачає створення простору, яке об'єднає всі державні послуги і тим самим дасть можливість будь-якому громадянину Грузії, отримати всі необхідні документи та пов'язані з цим послуги миттєво в одному місці. У результаті проекту протягом 1,5 років були відкриті 12 Державних центрів надання послуг у різних регіонах країни. Державні центри надання послуг об'єднали 300 видів послуг.

Проект Державних центрів надання послуг був визнаний найуспішнішою реформою Грузії 2011 року.

Фонд комп'ютерної грамотності (2012)

Георгій Вашадзе є одним з основних ініціаторів створення Фонду комп'ютерної грамотності, який був заснований у травні 2012 року. Серед засновників були різні державні установи, бізнес-компанії, університети та неурядові організації. Глобальною метою фонду є забезпечення соціального та економічного добробуту через розширення доступу до області високих технологій та електронних послуг. Першим великим проектом Фонду комп'ютерної грамотності став проект «Центри знань в 300 грузинських селах». Він спрямований на створення оснащених технологічною інфраструктурою центрів, очолюваних підготовленим персоналом, з метою забезпечення освітнього та культурного середовища для сільського населення Грузії.

Цифровий підпис (2012)

Ініціатива спрямована на розробку і реалізацію цифрових підписів у Грузії. У результаті була введена надійна, гнучка і технологічно складна система, що дозволяє власникам посвідчення особи віддалено і безпечно підписувати документи в електронному вигляді. Цифровий підпис утилізує стандартні алгоритми шифрування, які складаються з трьох основних компонентів: секретний ключ (запис на особисту ID Card), відкритий ключ (можуть бути придбані будь-яким громадянином) і цифровий сертифікат (включає в себе особисті дані, відкритий ключ і технічну інформацію).

ID-картки (посвідчення особи) (2011)

Проект спрямований на реалізацію ID-карткової системи в Грузії. Мета полягала в тому, щоб ввести картку з високим ступенем надійності та технологічними особливостями. ID-картка дозволяє не тільки ідентифікувати особу віддалено через інтернет і електронний підпис документів, а й включає функції інтеграції інших типів карт, отже дозволяє використовувати її для різних цілей (наприклад, фінансових операцій). Проект був завершений у 2011 році, а пов'язані послуги також модернізовані.

Сільські доми (2012)

Програма спрямована на те, щоб відкрити доступ до державних послуг для сільського населення Грузії. Для цього були створені Сільські доми в різних населених пунктах. Сільські доми об'єднали офіси місцевого самоврядування, гілки Міністерства юстиції, представників цивільного та публічного реєстру, нотаріальних та банківських послуг.

Особистий портал — MY.GOV.GE (2011)

Проект my.gov.ge передбачає розвиток онлайнової платформи, яка дозволить клієнтам мати всі державні послуги в одному віртуальному просторі. Він забезпечує доступ до більш ніж 70 послуг, включно ті, що стосуються особистих документів (паспорт, сертифікати тощо), майна, соціального обслуговування, охорони здоров'я та бізнесу, а також рахунків за комунальні послуги, штрафів і т. д. Доступ до порталу можливий через ID-карту і облікові дані, які можуть бути придбані в Державному центрі надання послуг.

Електронна система охорони здоров'я (2011)

Проект спрямований на розробку рішення, яке сприяло б простому й зручному наданню послуг охорони здоров'я. Метою була розробка сумісних інформаційних систем медичних записів і створення найбільш ефективних і дієвих бізнес-процесів. Кінцева мета проекту полягала в тому, щоб дозволити кожному громадянину отримати легкий особистий, безпечний доступ до лікарні, лабораторних та інших видів медичних послуг через ID-карти.

Електронне місцеве самоврядування (2011)

Проект передбачає пілотування електронної системи управління в органах місцевого самоврядування. Система підтримує ефективний зв'язок між місцевими територіальними органами та державними установами, надаючи доступ до даних, які надійно зберігаються в базах даних центрального уряду.

Введення біометричних паспортів (2010)

Проект, спрямований на введення біометричних паспортів[16] у Грузії був початий і керований Георгієм Вашадзе, заступником міністра юстиції Грузії та керівником реєстрації актів цивільного стану, в 2009—2010 рр. Введення біометричної паспортної системи було одним з основних питань, рекомендованих для Угоди між Європейським Союзом та Грузією про спрощення видачі віз (25.02.2011, 22011A0225 (02)). В результаті проекту грузинська паспортна система була повністю модернізована на базі європейських стандартів, що надалі спростило подорожі по всій Європі для громадян Грузії. Біометричний паспорт є документом європейського типу, що засвідчує особистість, і в якому зберігаються основні особисті дані, включаючи електронне фото і відбитки пальців. Це дійсний і надійний документ, без можливості підробки.

26.02.2016