Басс Денис Якович

Екс-заступник голови Київської міськдержадміністрації

Басс Денис Якович

Місце народження

Народився 11 квітня 1978 року, м.Київ.

Освіта

2000 року отримав диплом Національного технічного університету Київський політехнічний інститут за спеціальністю маркетинг. Кандидат економічних наук (2006).

Кар'єра

Після закінчення вишу влаштувався в АКБ Правекс-Банк – дітище та головну бізнес-структуру тоді ще народного депутата України Леоніда Черновецького . На початку кар'єри працював менеджером групи технічних секретарів, начальником відділу маркетингу, директором двох столичних відділень банку – Дорогожицького та Пушкінського.

У квітні 2003-го Басс злітає на посаду віце-президента АКБ «Правекс-Банк». У грудні того ж року він стає старшим віце-президентом банку, у січні 2004-го – заступником голови правління, а у лютому 2005-го – першим заступником голови (із покладанням функцій з курування карткового бізнесу банку, депозитної діяльності, казначейства, кредитування фізичних осіб на купівлю автомобіля та ін.).

У 2005-2006 роках Басс двічі входив до п'ятірки найкращих українських банкірів року за результатами щорічного фінансового рейтингу газети Бізнес. Декілька разів колеги з інших вітчизняних банків обирали його членом Ради директорів асоціації VISA Україна.

Кар'єра чиновника

У березні 2006 року, після перемоги Черновецького на виборах мера Києва, зайняв один із найвищих постів КМДА. За родом служби він займався головними управліннями фінансів, економіки та інвестицій, транспорту, зв'язку та інформатизації, з питань взаємодії зі ЗМІ та громадськістю, комунальної власності, промислової та інноваційної політики.

Ще у 2007 році посаду першого заступника голови КМДА Басс поєднував з посадою начальника головного управління економіки та інвестицій, однак у середині травня Черновецький вирішив поставити на нього іншу людину. Гранично пояснення такого рішення мер громадськості не надав, сказав лише, що "поєднувати дві посади - дуже велика відповідальність та навантаження".

У березні 2010 року, після приходу до влади Віктора Януковича, Черновецький провів "оптимізацію структури управління КМДА" та в рамках "нового підходу до формування кадрового складу, який запроваджується президентом та прем'єр-міністром", Басс був "розжалований" до заступника.

У червні 2010 р. Басс звільнився з КМДА, коли на його місце новий перший заступник мера Олександр Попов привів із МінЖКГ Руслана Крамаренка.

На відміну від деяких інших високопоставлених колег по КМДА та Київраді, Басс уникав відверто скандальних рішень та різких заяв, намагався не псувати стосунків із журналістами. За стилем поведінки він – пряма протилежність, скажімо, екс-заступнику мера Ірені Кільчицькій або секретареві законодавчого органу столиці Олесю Довгому, і тим більше – своєму колишньому шефу. Рідкісний гість на телевізійних політичних ток-шоу.

2012 року Денис Басс вирішив перебратися до Росії. Він кілька років прожив у Москві та керував російською компанією "Інтурист".

На початку 2018 року стало відомо про повернення Дениса Басса до Києва. Колишній чиновник всерйоз вирішив зосередитись на девелоперському бізнесі.

Сім'я

Одружений. Дружина – відома модель, володарка титулу Міс Україна-1997 Ксенія Кузьменко. Виховують трьох дітей, спільних сина та доньку, та сина Ксенії від першого шлюбу з Олександром Онищенком.

25.12.2022