ГоловнаЕкономікаДержава

Українці шукають роботу за кордоном через низьке економічне зростання, - МВФ

Зростання економіки України не повною мірою виправдав очікування Фонду.

Українці шукають роботу за кордоном через низьке економічне зростання, - МВФ
Фото: publika.md

Міжнародний валютний фонд відзначає все ще слабке економічне зростання України. Про це сказано в повідомленні Фонду, оприлюдненому разом з текстом меморандуму з Україною за програмою stand-by (SBA).

"Інвестиції, особливо прямі іноземні інвестиції, стримуються складним діловим кліматом, в той час як велика кількість працівників шукає можливості працевлаштування за кордоном, оскільки економічне зростання занадто низьке для того, щоб доходи могли помітно скоротити розрив у порівнянні з іншими країнами регіону", - сказано в повідомленні.

Незважаючи на відновлення макроекономічної стабільності та економічного зростання після важкої кризи 2014-2015 рр., зусилля зі створення більшої позитивної динаміки, конкурентоспроможної економіки не виправдали очікувань, відзначає МВФ.

Нагадаємо, 19 грудня Рада директорів МВФ затвердила нову програму співпраці з Україною в рамках механізму stand-by. Обсяг 14-місячної програми еквівалентний SDR2,8 млрд, або близько $3,9 млрд. При цьому SDR1 млрд (близько $1,4 млрд) буде надано відразу, тоді як решта коштів - за підсумками піврічних переглядів.

У 2019 Україна повинна виплатити Міжнародному валютному фонду понад 1,8 млрд доларів, перші дві виплати призначено на лютий.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram