Заробитчане

Серия публикаций под общим названием "Заробитчане" о политических, экономических, социальных, культурных и других аспектах миграции из Украины. О том, как наши устроились там и как нам тут живётся без них. Об утечке мозгов и бегстве рабочих рук, переменах на рынке труда. И о влиянии украинцев на процессы за рубежом.

Публикации
 • Трудова міграція як нова загроза для української економіки
  Виталий Шапран
  За межами України, тільки за офіційними даними, працює близько 3 млн наших громадян. Відтік робочої сили вже призвів до того, що у великих містах бізнесмени відчули дефіцит фахівців, що явно стримує економічне зростання і дає привід для критики…
 • Скільки коштують закордонні хліба українських "заробітчан"?
  Юлія Руда
  Близько 4 млн українців задіяні у трудовій міграції. Це більш ніж 16% працездатного населення України, а отже, варто задуматися - хто ці люди і як вони живуть.
 • Битва за робочі руки
  Ульяна Яхно
  Країни активно борються за трудові ресурси, оскільки залучення кваліфікованої робочої сили окуповується набагато швидше, ніж будь-яка держпрограма підвищення народжуваності.
 • Заробітчани поставили крапку в суперечках про лібералізацію валютного ринку
  Виталий Шапран
  У березні 2018 року НБУ провів презентацію оновленої методики обліку приватних переказів. Як виявилося, минулого року загальний обсяг приватних переказів в Україну був 9,3 млрд дол. США, що становить приблизно 8,4% ВВП України.