​Збігнєв Рау

Міністр закордонних справ Республіки Польща

​Збігнєв Рау

Місце народження

Народився 3 лютого 1955 року в Лодзі.

Освіта

У 1977 році закінчив факультет права та адміністрації Лодзького університету.

У 1982 році здобув ступінь доктора юридичних наук на юридичному та адміністративному факультетах Лодзького університету.

У 2005 році отримав вчене звання професора юридичних наук.

Кар'єра

Спочатку працював бібліотекарем-стажером та молодшим бібліотекарем у бібліотеці Лодзького університету. У 1980 році вступив до Незалежної самоврядної профспілки «Солідарність».

З 1981 року є стипендіатом та викладачем в університетах Німеччини, Нідерландів, Великої Британії, США та Австралії.

У 1995 році став науковим співробітником університету Лодзі. У 1996 р. здобув габілітацію на юридичному та адміністративному факультетах університету в Лодзі. Через рік став завідувачем кафедри політичних та правових доктрин.

У 1998 році Рау обійняв посаду Повноважного ректора відділення Лодзького університету в Томашові Мазовецькому. З 2001 року очолював кафедру філософії права та етики Салезіанського університету економіки та менеджменту в Лодзі. Він став завідувачем кафедри політико-правових доктрин університету в Лодзі, а в 2007 році став керівником Центру політико-правової думки Алексіс де Токвіль. Рау також став членом наукової ради щоквартальника «Prawo i Więź».

У 2005 році він був членом Комітету Почесної підтримки Леха Качиньського на виборах президента. Того ж року, на парламентських виборах, він був обраний сенатором 6-го терміну від імені закону та правосуддя в районі Пьотркув. Потім він представляв польський парламент у Парламентській асамблеї Ради Європи.

8 грудня 2015 року був призначений воєводою Лодзі. На виборах 2019 року від імені «Право і Справедливість» його обрали депутатом 9-го терміну повноважень від Лодзького виборчого округу. У Сеймі його призначили головою Комітету з закордонних справ. У 2020 році він став головою делегації польського парламенту до Парламентської асамблеї Ради Європи.

20 серпня 2020 року прем'єр-міністр Матеуш Моравецький призначив його на посаду міністра закордонних справ.

15.09.2020