День машинобудівника - професійне свято працівників машинобудування і приладобудування України. Відзначається щорічно у четверту неділю вересня.
День машинобудівника в Україні засновано у 1993 році відповідним указом президента Леоніда Кравчука, який він підписав на підтримку ініціативи працівників машинобудування та приладобудування. Це професійне свято відзначається щорічно в четверту неділю вересня.
Традиційно напередодні свята глава держави присвоює працівникам галузі нагороди та звання. Зокрема, присвоює почесні звання "Заслужений машинобудівник України", "Заслужений працівник промисловості України", "Заслужений діяч науки і техніки України".
Вітчизняному машинобудуванню належить ключова роль у забезпеченні конкурентоспроможності продукції товаровиробників на внутрішньому та зовнішньому ринках. Частка машинобудівної галузі в загальному обсязі продукції (робіт, послуг) промисловості становить 17,4%.
На вітчизняну техніку та обладнання є попит з боку вітчизняних та іноземних підприємств. У 2008 році поряд із традиційною продукцією підприємства машинобудівної галузі освоїли та виготовили понад 500 найменувань нової техніки й устаткування для внутрішнього ринку, які дотепер не виготовлялися в Україні (бурові установки, вантажні вагони, дизель-поїзди, дорожня техніка тощо). Понад 60-70% продукції експортується в країни СНД, КНР, Індію, Мексику. До високотехнологічних підприємств, які стрімко розширюють свою присутність на іноземних ринках, належать ВАТ Турбоатом (АТ "Українські енергетичні машини"), ВАТ Мотор Січ, Новокраматорський машинобудівний завод та ін.
На сьогодні в Україні сформувалася доволі розгалужена структура транспортного машинобудування, що об'єднує підприємства з виробництва тепловозів, вагонів, легкових і вантажних машин, мікроавтобусів, тролейбусів, а також морських суден і літаків. Серед провідних підприємств України з виробництва рухомого складу - ВАТ Крюківський вагонобудівний завод, УкрНДІ вагонобудування, ВАТ Дніпровагонмаш.
21.07.2017