Марков Ігор Олегович

Народний депутат України 7-го скликання від Партії Регіонів

Марков Ігор Олегович

Місце народження 

Народивcя 18 січня 1973 року в Одесі. 

Освіта

Закінчив Одеський інститут інженерів морського флоту за спеціальністю «Економіка підприємств» та Одеський державний економічний університет за спеціальністю «банківська справа».

Кар'єра

У 1991 році став головою наглядової ради підприємства Геліос.

У 1998 р. – директор компанії Геліос Ойл, що займається нафтовим бізнесом. У тому ж році став президентом інвестиційної компанії Група Геліос, яка займається просуванням та фінансуванням проектів, пов'язаних із будівництвом житлової та комерційної нерухомості.

З 2002-го – голова компанії Слов'янський альянс (будівництво та проектування житла), яка згодом стала інвестиційною холдинговою групою.

Окрім Слов'янського альянсу, заснував телекомпанію АТВ та підприємство Союз.

Марков розпочинав політичну діяльність у складі партії Трудова Україна. Був депутатом Одеської міської ради ІІІ, ІV та V скликань. На виборах 2006 року було обрано до Одеської міськради за списками Блоку Наталії Вітренко. Потім створив власну депутатську групу Батьківщину та однойменну партію. Входив до постійної комісії Одеської міської ради з планування, бюджету та фінансів.

Співзасновник та керівник громадських організацій Патріоти Вітчизни та Російський клуб. Як зазначається в біографії Маркова, розміщеній на партійному сайті, почесним президентом Російського клубу став актор Михайло Пореченков - "перший секретар Спілки кінематографістів Росії та добрий друг Ігоря Маркова".

З грудня 2012 року – народний депутат України VII скликання, пройшов самовисуванцем у виборчому окрузі №133 на Одещині. Член Комітету Верховної Ради із закордонних справ. 

12 вересня 2013 року Вищий адміністративний суд України зобов'язав ЦВК позбавити депутатського мандата Ігоря Маркова. Позов був поданий екс-депутатом Юрієм Кармазіним і був заснований на результатах розслідування міліцією кримінальної справи щодо фальсифікації результатів виборів в окрузі №133. Після початку судового розгляду Марков за власним бажанням вийшов із фракції Партії регіонів.

З 20 вересня 2013 року картку для голосування Ігоря Маркова заблоковано, і депутатська зарплата не нараховувалась. 22 жовтня в Одесі Маркову було вручено повідомлення про підозру у скоєнні злочину, передбаченого ч. 4 ст. 296 Кримінального кодексу України – хуліганство. 23 жовтня суд обрав запобіжний захід для колишнього нардепа Маркова у вигляді тримання під вартою до 20 грудня. Йому інкримінується організація та побиття учасників пікету проти встановлення пам'ятника Катерині ІІ в Одесі у 2007 році.

10 лютого суддя Приморського району Одеси Олексій Капля вирішив залишити позбавленого депутатства Ігоря Маркова під вартою до березня. 25 лютого Приморський районний суд Одеси звільнив його з-під варти.

24 лютого 2014 року голова Верховної Ради Олександр Турчинов скасував це розпорядження свого попередника і повернув лідеру партії Батьківщину Ігорю Маркову статус народного депутата.

Ігор Марков ховається від українського правосуддя у Російській Федерації.

У серпні 2015 року він разом з іншими колишніми високопосадовцями України часів президентства Януковича заснував у Москві "Комітет порятунку України", який виступив з позицій російської пропаганди.

Арешт у Італії

13 серпня 2015 року був заарештований італійською поліцією в Санремо, куди прибув, щоб зустрітися з італійськими політиками, які підтримують російського президента Володимира Путіна. Маркова було заарештовано на запит Генеральної прокуратури України в рамках кримінальної справи побиття демонстрантів в Одесі в 2007 році. За інформацією слідства, 2007 року в Одесі Марков очолив групу озброєних металевими предметами людей, які напали на учасників проурядової маніфестації. Багато маніфестантів тоді було поранено. Марков пред'явив "дипломатичний паспорт", виданий йому нещодавно створеним у Росії" Комітетом порятунку України". Цей "дипломатичний паспорт" італійськими держорганами визнано недійсним і Марков залишався під арештом. На нього чекала екстрадиція до України, але українські інстанції у 40-денний термін не подали до Генуї правильно оформленого запиту української прокуратури. 21 серпня того ж року арешт було замінено на домашній арешт. На початку лютого 2016 року італійський суд остаточно відмовив Генеральній прокуратурі України в екстрадиції Маркова. Після цього він повернувся до Москви.

Російське вторгнення

У березні 2022 року був помічений у Київській області разом з окупантами. Виступав на російському телебаченні із закликами ліквідації українського президента. У травні 2023 року СБУ оголосила підозри Маркову.

Українофобські погляди

У 2018 році стало відомо, що прокуратура підозрює екснардеп Маркова в злочинах проти нацбезпеки України. 

10 серпня 2022 року СБУ оголосила у міжнародний розшук екснардепа-колаборанта від "Партії регіонів". Слідчі Служби безпеки зібрали додаткову доказову базу і повідомили про підозру у нових злочинах колишньому нардепу, якого у червні вже було обвинувачено у колабораційній діяльності. Мова йде скоріше за все саме про Ігоря Маркова.

Він, як так званий "експерт", в ефірі прокремлівських ЗМІ публічно закликав до зміни меж території України, заперечував агресію рф і транслював тези про "асвабадітєлєй".

У 2023 році СБУ оголосила Ігорю Маркову підозру в державній зраді, пропаганді війни та виправданні збройної агресії рф. Він регулярно виступав на ефірах центральних російських телеканалів.

Родина

Двічі одружений. Має повнолітнього сина від першого шлюбу та трьох дітей від другого шлюбу.

04.08.2023