Мельниченко Руслан

Український правник, адвокат та науковець

Мельниченко Руслан

Кандидат юридичних наук, доцент, завідувач кафедри правового забезпечення безпеки бізнесу Державного торговельно-економічного університету (ДТЕУ).

Займається професійним супроводом бізнесу, радник з юридичних питань міжнародних гуманітарних організацій. У минулому − національний експерт Ради Європи, юридичний радник Світового банку, Європейського банку реконструкції та розвитку й інших міжнародних організацій, що впроваджують міжнародні проєкти в Україні, акредитований лектор Національної асоціації адвокатів України.

Є експертом у галузях правової безпеки бізнесу, зовнішньоекономічної діяльності, міжнародної технічної допомоги, бере участь у розробці стратегій з розвитку та захисту бізнесу. До його діяльності також входить вивчення та аналіз офшорних зон, міжнародних фінансових операцій, фінансового моніторингу, трансфертного ціноутворення, впровадження міжнародних стандартів у боротьбі з ухиленням від оподаткування (BEPS) та співпраця з міжнародними організаціями, зокрема OECD, у галузі регулювання економіки та фінансів. До сфери експертизи входять глобалізаційні процеси у світовій економіці, цифровізація економічних відносин, штучний інтелект, зміна клімату.

Дата народження: 13.11.1991

Освіта

Народився 13 листопада 1991 року у селі Флорино, Вінницької області, громадянин України. У 2009 році з відзнакою закінчив Бершадську загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів №1.

Має ступінь магістра за спеціальністю «Право» Київського національного університету імені Тараса Шевченка, спеціалізація «Правовий бізнес консалтинг» (2015).

Здобув ступінь кандидата юридичних наук за спеціальністю «Адміністративне право і процес, фінансове право, інформаційне право» Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана (2018). Захистив дисертацію на тему «Адміністративно-правові засади податкового контролю трансфертного ціноутворення в Україні». Має успішний досвід викладацької діяльності в Київському національному торговельно-економічному університеті. Пройшов міжнародне стажування у Краківському економічному університеті (2023). Отримав атестат атестаційної колегії Міністерства освіти і науки України про присвоєння вченого звання доцента кафедри правового забезпечення безпеки бізнесу Державного торговельно-економічного університету (2024).

Кар’єра

Трудову діяльність почав 2012 року на посаді помічника юриста у ТОВ «Юридична колегія «Центр реалізації права».

2012 - 2015 рр. обіймав посаду юрисконсульта юридичного відділу ДП «Інформаційний центр «Міністерства юстиції України», а потім - відділу юридичного забезпечення Департаменту електронних торгів ДП «Національні інформаційні системи».

2015 - 2020 рр. – юрист, потім старший юрист відділу практики міжнародної торгівлі та інвестицій у Адвокатському об’єднанні Jurimex. Компанія, за даними рейтингу «Лідери ринку: рейтинг юридичних компаній України-2018», посідала 17 місце в Україні.

2018–2020 рр. – старший викладач кафедри правового забезпечення безпеки бізнесу Київського національного торговельно-економічного університету.

2020–2022 рр. – адвокат, старший юрист Адвокатського обʼєднання Anveris.

2020 – 2021 рр. – в. о. завідувача кафедри правового забезпечення безпеки бізнесу Київського національного торговельно-економічного університету.

З 2022 р. – завідувач кафедри правового забезпечення безпеки бізнесу Державного торговельно-економічного університету.

Міжнародні та суспільно-важливі проєкти

2015-2017 рр. у якості юридичного радника RebelGroup International B.V. брав участь у міжнародному проєкті «Проєкт завершення будівництва Дніпропетровського метрополітену – впровадження електронного квитка в громадському транспорті», що фінансувався за спільної підтримки Дніпропетровської міської ради та ЄБРР.

2017-2018 рр. у якості юридичного радника HaskoningDHV Nederland B.V. брав участь у міжнародному проєкті Світового банку з підтримки розбудови потенціалу та реалізації проєктів державно-приватного партнерства в морських портах Херсону, Ольвії, Чорноморська. У сфері експертизи була оцінка варіантів державно-приватного партнерства та визначення обсягу потенційного проєкту з модернізації, експлуатації та обслуговування річки Дніпро та Херсонського порту.

2018 року в якості юридичного радника Ecorys Nederland B.V. брав участь у міжнародному проєкті «Сприяння розвитку транспорту Дніпра», що фінансувався ЄС, з метою подальшого розвитку водного транспорту на річці Дніпро та реформування сектору, відповідно до Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

2019-2020 рр. у якості консультанта брав участь у проєкті Ради Європи «Підтримка впровадження судової реформи в Україні», спрямованого на реформування судової влади відповідно до європейських стандартів:

  • розвиток законодавства про судоустрій та адвокатуру;
  • забезпечення незалежності суддів, зокрема справедливого та публічного судочинства в судовій системі;
  • моніторинг відповідності судової практики та функціонування судових установ стандартам та рекомендаціям Ради Європи;
  • аналіз законодавства та практики Державної виконавчої служби України, а також судового представництва та правової допомоги в Україні.

2020 р. Руслан Мельниченко був акредитований Радою Європи в якості національного експерта в Україні з питань судової реформи. Протягом наступних років надавав практичні рекомендації профільним комітетам Верховної Ради України з питань реформування законодавства України про судоустрій та адвокатуру в контексті стандартів Ради Європи.

Наукова діяльність

Руслан Мельниченко є автором численних наукових робіт:

  • монографії «Податковий контроль трансфертного ціноутворення: правові засади» (2021 р.);
  • співавтором навчально-практичного посібника «Правове забезпечення корпоративної безпеки» (2024 р.);
  • навчальних планів та освітньо-професійних програм спеціалізації «Правове забезпечення безпеки підприємницької діяльності» освітніх рівнів «Бакалавр» та «Магістр» в КНТЕУ та ДТЕУ;
  • понад 30 публікацій у наукових виданнях, зокрема таких, що входять до міжнародних наукометричних баз даних.

У якості доповідача та експерта 2022 року представляв Україну на міжнародному веб-симпозіумі з питань управління Інтернетом у контексті російсько-української війни, організованому Університетом Тайваню (National Yang-Ming Chiao Tung University, School of Law, Taiwan).

Регалії та нагороди

Нагороджений почесною грамотою Міністерства юстиції України за сумлінне виконання посадових обов'язків та високий професіоналізм (2014 р.).

2021 р. був рекомендований Київським національним торговельно-економічним університетом до розгляду на премію Кабінету Міністрів України за особливі досягнення молоді у розбудові України.

Має подяку Деснянської районної у місті Києві державної адміністрації за сумлінні досягнення у професійній діяльності (2021 р.).

2023 року став лауреатом Всеукраїнського конкурсу «Молодий правник року» (з 2009 року організовується Радою молодих юристів України за підтримки професійних і громадських об’єднань правників, адвокатських бюро, адвокатських об’єднань, державних органів).

Профіль в Linkedin.

Профіль на сайті ДТЕУ

Розміщено на правах реклами

08.05.2024