ГоловнаСуспільствоЗдоров'я

LB.ua стало відомо, як збираються "поліпшити" медреформу

Другий етап швидше за все буде скасований.

LB.ua стало відомо, як збираються "поліпшити" медреформу
На Черкащині запрацювала друга амбулаторія загальної практики сімейної медицини, Золотоніський район.
Фото: facebook/Роман Боднар

LB.ua від джерел з системи охорони здоров'я стало відомо, яким чином влада збирається "поліпшити" другий етап медичної системи. Про те, що не допустить другого етапу медреформи в нинішньому вигляді, сьогодні заявив президент Володимир Зеленський.

За інформацією LB.ua, план полягає в тому, щоб скасувати контракти з усіма 1645 установами, які підписала НСЗУ. І гроші розподілити не за принципом, який закладає реформа - залежно від кількості послуг - а за історичним принципом, тобто, кожна установа отримає стільки, скільки в 2019 році.

По суті, це є скасуванням другого етапу реформи.

Таким чином, успішні медустанови, які повинні були отримати більшу кількість грошей, тому що до них звертається більша кількість пацієнтів, не отримають цих грошей, зате ті медустанови, які через малу кількість пацієнтів і низьку якість послуг опинилися під загрозою закриття, тепер не закриються, а продовжать отримувати бюджетні кошти.

"Щоб вистачило грошей, збираються також скасувати деякі пакети пріоритетних послуг - ендоскопію, пологи, неонатологію. Тобто, безкоштовних обстежень і пологів не буде", - говорить джерело.

У разі, якщо план буде затверджений, приватні клініки, які підписали контакти з НСЗУ, в цьому році від держави взагалі нічого не отримають.

Із заявою про те, як зміниться реформа, завтра вранці повинні виступити міністр охорони здоров'я Максим Степанов, голова парламентського комітету з питань здоров'я нації Михайло Радуцький і головний санітарний лікар Віктор Ляшко.

Відмітимо, що Михайло Радуцький раніше заявляв, що президент цілком розуміє суть реформи і скасовувати її не збирається.

А ось новий міністр Степанов вже кілька разів виступав з критикою другого етапу реформи. Очевидно, ідея скасування реформи виходить саме від нього.

Нагадаємо, другий етап реформи стартував 1 квітня. Він пропонує, що пацієнт може вибирати, в якому медзакладі йому отримати допомогу, а НСЗУ платить медустановам за надані послуги. Раніше оплата проводилася за ліжко-місце з субвенції.

За даними НСЗУ, 954 заклади з тих, які підписали контракт, отримають більше коштів, ніж в попередній рік з державного бюджету. Різниця складе від 4 тисяч гривень до 277 мільйонів. Ще 176 отримають до 10% менше, ніж отримували в минулому році коштів з субвенції. 107 закладів – менше від 10 до 30%. 331 заклад менше, ніж 50% від медичної субвенції.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram