ГоловнаСуспільствоЖиття

Інститут нацпам'яті вимагає знести "Легендарну тачанку" в Каховці

Міська влада проти.

Інститут національної пам'яті в рамках закону про декомунізацію вимагає знести в Каховці в Херсонській області монументи "Легендарна тачанка" і "Дівчина в шинелі".

У мерії Каховки з таким рішенням не згодні. 16 січня мер міста Андрій Дяченко збирає позачергову сесію, щоб "захистити подальшу долю пам'ятника".

"Навіть не так. Долю не просто пам'ятника, а символу міста. 100% впевнений, більшість каховчан постануть проти декомунізації Тачанки. Як мер також буду боротися за її збереження до останнього", - написав Дяченко у фейсбуці й опублікував копії листів Інституту нацпам'яті.

"Знесення Тачанки - вимога нового керівника Інституту національної пам'яті, призначеного чинним президентом Зеленським і партією "Слуга народу". Тому паралельно я готую звернення до президента, губернатора Юрія Гусєва і нардепа Володимира Іванова", - додав мер.

У листі мерії Каховки Інститут національної пам'яті аргументує демонтаж монументів тим, що "Тачанка" і "Дівчина в шинелі" були встановлені "з метою героїзації Червоної Армії на Каховському плацдармі під час радянсько-української війни і становлення радянської влади в Україні". Також у документі зазначено, що монументи символізують тоталітарний режим.

Бронзова "Легендарна тачанка" була встановлена в Каховці 1967 року на честь 50-річчя Жовтневої революції. Пам'ятник у розібраному вигляді доставили в місто з Ленінграда (нині Санкт-Петербург). Він присвячений боям у роки Громадянської війни.

Авторський колектив, який працював над пам'ятником, консультував легендарний за радянських часів і учасник Громадянської війни Семен Будьонний.

З 1983 року "Тачанка" в Каховці має статус пам'ятки історії місцевого значення. Як "Дівчина в шинелі" - пам'ятник в Каховці, присвячений учасникам Великої української війни, "Тачанка" вважається однією з неофіційних візитних карток міста.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram