Пашинський Сергій Володимирович

Народний депутат України VII та VIII скликань

Пашинський Сергій Володимирович

Місце народження

Народився 14 жовтня 1966 року в селі Зірне, Березнівського району Рівненської області у вчительській родині. Батько Володимир Олексійович (пом. 20.12.2019) — викладач англійської мови, мати — німецької мови.

Освіта

1991 року закінчив Київський педагогічний інститут ім.М.Горького (історик-суспільствознавець).

Кар'єра

До 1999 року працював у різних комерційних структурах. Так, за даними Центрвиборчкому, на момент парламентських виборів 1998 року був президентом ЗАТ «Торговий дім банку Україна».

1999-2000 рр. - заступник голови правління Ощадбанку.

2002 року балотувався до Верховної Ради від блоку політичних партій Проти всіх (№12 у списку). Кандидатуру було знято.

З лютого по серпень 2005 року – радник прем'єр-міністра України Юлії Тимошенко.

З серпня 2005 року по січень 2006 р.р. – генеральний директор державного підприємства Укррезерв.

З травня 2006 по червень 2007 року – народний депутат України V скликання від Блоку Юлії Тимошенко (№101 у виборчому списку). Голова підкомітету з питань стратегії розвитку галузі та інвестицій комітету Верховної Ради з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки.

2007-2012 рр. - народний депутат України VI скликання від БЮТ (№73 у списку). Член комітету ВР з питань ПЕК, ядерної політики та ядерної безпеки. Радник прем'єр-міністра України Тимошенко з питань ПЕК (на громадських засадах), член колегії Мінпаливенерго України.

З грудня 2012 року – по листопад 2014 року – народний депутат України VII скликання від партії Батьківщина (№27 у списку). Заступник голови фракції Батьківщина. Член комітету ВР з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки.

Під час Євромайдану взимку 2013–2014 років брав участь у організаційному забезпеченні акцій протесту. Наприкінці січня на рухоме та нерухоме майно Пашинського та низки інших опозиційних депутатів Верховної Ради, які брали участь у Євромайдані, було накладено арешт у зв'язку з позовом про відшкодування збитків, поданих Федерацією профспілок України після захоплення активістами Самооборони Майдану Будинку профспілок та Києва.

5 березня 2014 року указом в.о. президента України Олександра Турчинова призначено тимчасово виконуючим обов'язки глави Адміністрації президента. Також у березні Турчинов призначає Пашинського до складу наглядової ради держконцерну Укроборонпром.

10 червня 2014 р. президент України Петро Порошенко звільнив Пашинського з посади в.о. глави Адміністрації президента, призначивши на його місце Бориса Ложкіна.

На дострокових виборах у жовтні 2014 року Пашинського обрано народним депутатом, у Верховну Раду пройшов за списками Народного фронту (за №12). Очолював комітет ВР з питань національної безпеки та оборони.

Член партії Народний фронт.

На дострокових парламентських виборах 2019 року балотувався за 64 мажоритарними округами (Житомирська область). За підсумками голосування програв на окрузі.

Сім'я

Одружений, має двох синів.

Скандал

18 лютого 2014 року, під час протестів, що супроводжувалися зіткненнями з міліцією на Майдані Незалежності, в мережі з'явився відеоролик (посилання на нього було розміщено на офіційному сайті МВС України), на якому Сергій Пашинський імовірно вивозить з Майдану снайперську гвинтівку (мисливський карабін Norinco CQ- з урахуванням автомата М4). За словами самого політика, зброя була знайдена в багажнику активіста, який планував протаранити бійців "Беркуту", після чого хтось без доказів звинуватив водія у вбивствах євромайданівців.

ЧИТАТИ РОЗСЛІДКУВАННЯ ДОКЛАДНІШ у матеріалі Соні Кошкіної Сергей Пашинский: "Теперь любой человек в маске и с оружием – мародер и террорист", а также "Снайпер" Пашинского: достать оружие на Майдане означало подписать себе смертный приговор

Посилання

17.04.2019